Spousta lidí na celém světě trápí nemocné ledviny. Základní léčbou, které mohou funkci ledvin ovlivnit není pouze strava, ale především tekutiny, jimiž se proléváme. Tuhle skutečnost přitom věděli lidé již před staletími a vědečtí pracovníci to jen potvrdili.


Tekutiny vždy dokázaly pozitivně ovlivnit funkci ledvin. Jejich dostatečné množství dělá s ledvinami hotové divy. Pokud však chcete ledviny léčit, pouze s vodou si nevystačíte a do boje je zapotřebí vyrazit s účinnějšími zbraněmi, a to čaji na ledviny.

Čaje prospívající ledvinám

Možná byste to do nich neřekli, ale každý čaj je pro ledviny lepší, než jen čistá voda. Vůbec skvělým čajem je ten zelený, který vás chrání před antioxidanty, čistí, detoxikuje a působí proti rakovinově. Podle výzkumu Univerzity of Maryland Medical cente ženy, které pijí černý nebo zelený čaj mají prokazatelně nižší riziko vzniku rakoviny v oblasti močového systému, než ty, které ho nepijí. Tuto skutečnost ostatně prokázalo i dalších 13 studií, které srovnávali účinky čaje, kávy, sody, vody, mléka a šťávy na ledviny. International Journal of Cancer pak přišlo s obdivuhodnými výsledky, které čaj označili za elixír zdraví. Samozřejmě vás rakoviny nezbaví. ale má mocné preventivní účinky a v případě již vyskytující se rakoviny stav zlepšuje. Pozitivně popíjení čaje působí i na řešení ledvinových kamenů.

Čaj na ledviny z bylin

Pravý ledvinový čaj tvoří tzv. devatero bylin (bříza, vřesová nať, zlatobýl, květ černého bezu, list brusinky, kořen libečku, nať průtržníku, přeslička a truskavice). Tento čaj je možno užívat dlouhodobě a klidně i 3x denně.

K pročištění ledvin

Pro detoxikaci ledvin jsou nejvhodnější čaje vyrobené z usušené přesličky, natě kopřivy dvoudomé, břízy bělokoré nebo lněného semínka. Vhodné je tyto byliny i kombinovat.

Bolest ledvin

Při bolestech, ale i na pročištění je dobré popíjet čaj z třezalky. Dobré jsou i nálevy z borůvek, ostružin a brusinek. Na ledviny dále pak pozitivně působí medvědice lékařská, zlatobýl, jitrocel kopinatý, přeslička polní, srdečník obecný, libeček, brutnák, rozrazil, pýr plazivý, vlaštovičník, routa, jalovec obecný i máta peprná. Všechny tyto bylinky je přitom možné kombinovat.

Ledvinové kameny

Velice šetrně a močopudně působí list a kořen pampelišky. Odvar z této byliny vám dokáže pomoci i s jejich odstraněním a pozitivně působí i proti tvorbě kamenů. Nárazově můžete užít i anýz a kořen lékořice lysé v kombinaci s pampeliškou a natí průtržníku lysého.

Příprava čaje na podporu činnosti ledvin

Na přípravu čaje je zapotřebí dvě polévkové lžíce směsi a zalijte ½ litrem vařící vody a nechte 15 minut louhovat.

Urologický čaj

I když urologický čaj není přímo na ledviny, působí na ně dezinfekčně a očistně.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.