Špatná funkce ledvin se odráží i na jiných částech těla. Objevují se otoky, slábne imunita a postižený člověk trpí neduživostí, častými záněty, včetně těch týkajících se horních dýchacích cest, bolestmi zubů i kožními problémy. To vše se samozřejmě odráží i na psychice, podrážděnosti, stresu, úzkosti a únavě.


Je vskutku obdivuhodné, co všechno ledviny mají na svědomí, a to si mnoho lidí chybně myslí, že jejich rolí je pouze odvádět moč z těla ven. Ledviny to přitom nemají vůbec jednoduché, mají důležitou roli a ještě jimi prochází neuvěřitelné množství jedů. Je jen otázkou času, kdy se tato skutečnost na ledvinách projeví. Bohužel ledviny dlouho mlčí a vědět o sobě dají, až se z toho stane velký problém a často již nezvratný. Nenechte to dojít až tak daleko a o své ledviny pravidelně pečujte. Zbavte je nánosu i překyselení, odvděčí se vám dobrou funkcí, nebolavými klouby i zády a zdravím.

Příznaky signalizující, že s ledvinami není něco v pořádku

Možná byste to neřekli, ale k častým příznakům ne zrovna plně funkčních ledvin jsou bolesti páteře, impotence, zánět prostaty, řídnutí kostí, kožní choroby, vysoký krevní tlak, gynekologické záněty, knírek u žen, pískání v uších, časté močení, poruchami menstruace, černé kruhy pod očima, zánět dutin, zánět sedacího nervu, otoky kotníků a kolen, viklání zubů, paradentóza, opakované angíny, křehké kosti, špatné vlasy a poškozené nehty.

Jak detoxikovat ledviny

  • Mocným prostředkem pro detoxikaci ledvin jsou melouny, jejich pravidelné pojídání má ohromné výsledky. Dokáží vás dokonce zbavit i močových kamenů.
  • Nápoj z čerstvé petržele patří k dalším přírodním detoxikačním prostředkům, která vás nejenže očistí, ale pomůže zvládnout koliku, zánět ledvin anebo menstruační bolesti. Petržel by se měla nasekat na malé kousky, povařit 10 minut a vychlazené pít po jedné sklenici denně.
  • Dostatečný přísun tekutin, který se drží 8 hrníčků denně zajistí i dobré vylučování toxinů a všech dalších tělu škodlivých látek.
  • Popíjení bylinných odvarů – ledvinový nebo urologický čaj, přesličku, březové listy, čerstvé šťávy i odvar ze zlatobýlu.
  • Skvělým prostředkem pro zdravé ledviny je konzumace vojtěšky, která ledviny vysloveně léčí.
  • Pijte čerstvé šťávy, a to zejména z brusinek, červené řepy, citrónu, okurky, cukety, celeru nebo mrkve. Vhodná je i konzumace těchto potravin spolu se špenátem, salátem a kapustou.
  • Zkuste to s pampeliškou. Užít ji můžete nejen jako čaj, ale i do salátů a dresinků. Pampeliška je sice bohatá na draslík, ale má mocné diuretické účinky.
  • Ájurvédská gokshura je prospěšná tam, kde se opakovaně objevují ledvinové kameny. Ledviny čistí, zklidňuje, uzdravuje i chladí.
  • Dřišťál v homeopatii patří k účinným očistným lékům, které chrání ledviny před kolikou a zajišťuje průtok močovou trubicí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.